Składka członkowska

Uprzejmie informujemy, że składki członkowskie KUKP w wysokości 50zł należy wpłacać na następujący numer konta:

54 1140 1010 0000 5046 0800 1001

W tytule przelewu prosimy podać swoje imię, nazwisko oraz rok, którego wpłacona składka dotyczy.

Aktualności

Z OKAZJI ŚWIATOWEGO TYGODNIA KARMIENIA PIERSIĄ

Z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią w poszczególnych oddziałach wojewódzkich NFZ zostały przeprowadzone akcje zachęcające do karmienia piersią. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych OW NFZ.

Czytaj więcej

ŚWIATOWY TYDZIEŃ KARMIENIA PIERSIĄ

Światowy Tydzień Karmienia Piersią obchodzony jest na świecie corocznie w pierwszym tygodniu sierpnia. Mimo, że w Polsce  mamy tradycję obchodzenia go w ostatnim tygodniu maja (między Dniem Matki i Dniem Dziecka), angażujemy się w inicjatywy także w sierpniu.

Braliśmy udział w gromadzeniu danych do plakatu właśnie opublikowanego przez European foundation for the care of newborn infants  (EFCNI), z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. Nasze logo jest wśród innych organizacji włączających się w popularyzację karmienia piersią.

Podgląd plakatu

Bierzemy udział w akcji Narodowego Funduszu Zdrowia popularyzującej karmienie piersią.

Zachęcam także do lektury opracowania WABA na temat karmienia piersią przez kobiety pracujące. Bardzo ciekawy materiał, znacznie rozszerzający nasze wyobrażenie o  karmieniu naturalnym przez kobiety zaangażowane zawodowo w różnych krajach świata. Myślę, ze obala wiele mitów i naszych wyobrażeń o świadomości na temat zdrowego stylu życia w krajach o różnym rozwoju cywilizacyjnym.

Opracowanie WABA

WARTO POCZYTAĆ

Zachęcamy do czytania najnowszych informacji o Szpitalach Przyjaznych Dziecku i o karmieniu piersią, umieszczonych w zakładce:

Warto poczytać

SPOTKANIE INAUGURACYJNE W NOWEJ SIEDZIBIE KUKP

W nowej lokalizacji Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią - w Szpitalu Klinicznym CMKP - 11 lipca odbyło się uroczyste inauguracyjne spotkanie. KUKP. Prowadziła je Przewodnicząca Zarządu KUKP prof. Maria Wilińska. Zebranych powitał Dyrektor SPSK dr Dariusz Hajdukiewicz. W spotkaniu wzięło udział wielu znakomitych Gości. Swoją obecnością zaszczycił nas Zbigniew J. Król, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia. W swoim wystąpieniu Pan Minister podkreślił wielkie znaczenie karmienia naturalnego dla zdrowia dzieci i ich matek. Obecna polityka rządu RP jest bardzo przychylna rodzinie i wspiera wszelkie inicjatywy, które popularyzują karmienie naturalne.

Czytaj więcej

PISZĄ O NAS

Gazeta dla Lekarzy (GdL) to poczytne czasopismo dedykowane wszystkim zainteresowanym nowościami w medycynie w Polsce i na świecie, w ujęciu poważnym a czasami nieco żartobliwym. Odrobina sarkazmu i zdrowego dystansu do wszystkiego ważnego, co dzieje się na światowych zjazdach medycznych, o czym mówią i piszą politycy ułatwia nasze życie i umożliwia przetrwanie nawet wtedy, gdy trudno i ciężko. Niezwykle interesująca historia, choćby mody damskiej, czyni to czasopismo nie tylko źródłem wiedzy, ale też tak potrzebnego relaksu.
W najnowszym numerze GdL znalazła się też informacja o KUKP, co skonstatowałam z miłym zaskoczeniem. Cieszymy się, ze GdL dostrzega nasz Komitet jako organizację, która ma potencjał do dokonywania pozytywnych zmian.
 
Zachęcam do lektury!
Maria Wilińska

Czytaj

ZAPRASZAMY DO NOWEJ SIEDZIBY KUKP

Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią, powołany do popularyzacji karmienia naturalnego przez wdrażanie „10 Kroków do udanego karmienia piersią”  w szpitalach w Polsce, otwiera swoje podwoje w nowej siedzibie, w SPSK im. prof. W. Orłowskiego CMKP.

Czytaj więcej

PODZIĘKOWANIA DLA DYREKCJI SZPITALA IM. ŚWIĘTEJ RODZINY

W imieniu własnym i całego Zarządu Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią chciałabym najserdeczniej podziękować Dyrekcji Szpitala im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego w Warszawie za kilkuletnią gościnność w postaci użyczenia pomieszczenia biurowego na siedzibę KUKP. Przez trzy lata mogliśmy działać w bardzo dobrych warunkach lokalowych. W Szpitalu przy Madalińskiego KUKP uzyskało nie tylko "dach nad głową", ale też możliwość organizowania konferencji i warsztatów oraz wielką życzliwość w codziennych sprawach. Było nam bardzo miło gościć w życzliwych progach Szpitala Przyjaznego Dziecku, miejscu wyjątkowym dla kobiety w zdrowiu i najcięższej chorobie, w siedzibie Regionalnego Banku Mleka Kobiecego.
Rozumiemy jednak konieczność realizacji przez Szpital nowych celów, tak ważnych dla kobiet, które walczą o swoje życie.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i życzymy Szpitalowi wielu dalszych sukcesów i wspaniałego rozwoju!

Przewodnicząca Zarządu Głównego KUKP
Maria Wilińska

PRESTIŻOWE WYRÓŻNIENIE DLA SZPITALI W GDAŃSKU

6 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia dwóm szpitalom Spółki Copernicus certyfikatu Szpitala Przyjaznego Dziecku. Są to:  Szpital im. M. Kopernika, przy ul. Nowe Ogrody oraz Szpital św. Wojciecha przy ul. Jana Pawła II.

Czytaj więcej

OPIEKA PERINATOLOGICZNA TEMATEM SPOTKANIA W PAŁACU PREZYDENCKIM

5 czerwca 2019 r. w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie sekcji Ochrona Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju.  Podczas konferencji omawiano wpływ jakości i zakresu opieki perinatologicznej na decyzje prokreacyjne Polek.

Czytaj więcej

WZMACNIAJMY RODZICÓW – UMOŻLIWIAJMY KARMIENIE PIERSIĄ

Pod tym ogólnoświatowym hasłem 25 maja 2019, w polskim Tygodniu Karmienia Piersią, odbyła się nasza kolejna coroczna konferencja.

Konferencja zgromadziła duża grupę zainteresowanych pracowników szpitali z całej Polski.

Czytaj więcej

BYLIŚMY W ZAMOŚCIU

W dniach 31 maja-1 czerwca Zespół Oceniający KUKP Odwiedził Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Zamościu. Szpital zaprosił nas celem przeprowadzenia reoceny pod kątem realizacji „10 kroków do udanego karmienia piersią”. Na miejscu zastałyśmy zespół ludzi entuzjastycznie nastawiony do idei Szpital Przyjazny Dziecku!

Czytaj więcej

WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KUKP WYBRAŁO NOWY ZARZĄD

Zgodnie z zapowiedzią prof. Barbara Kowalewska Kantecka zakończyła pracę w KUKP na stanowisku Przewodniczącej Zarządu Głównego i podziękowała dotychczasowemu Zarządowi za pracę. Przyznała, że aktualna sytuacja Komitetu jest bardzo trudna. Wybrano nowy Zarząd, w skład którego weszły następujące osoby:

  1. Maria Wilińska, Przewodnicząca Zarządu Głównego
  2. Marzena Kostuch, Wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego
  3. Magdalena Zarlenga, członek Zarządu
  4. Maria Migielska-Wołyniec, członek Zarządu
  5. Jolanta Warzycha, członek Zarządu
  6. Ewa Wodzikowska, członek Zarządu
  7. Elżbieta Baum-Chróścicka, skarbnik (do końca roku 2019)

Wybrano Komisję Rewizyjną w składzie:

  1. Katarzyna Gontarek
  2. Justyna Grzyb
  3. Ewa Wybraniec

Nowo wybrana Przewodnicząca Zarządu Głównego Maria Wilińska podziękowała prof. Barbarze Kowalewskiej-Kanteckiej za przewodniczenie KUKP w 2 kadencjach. Świadoma odpowiedzialności i trudnej sytuacji KUKP, ale też istniejących możliwości rozwoju Stowarzyszenia, przy wsparciu Zarządu i wszystkich członków organizacji,  podjęła wyzwanie kierowania organizacją. Wszystkim obecnym członkom KUKP podziękowała za powierzenie tej zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji i zaprosiła do intensywnej pracy.

NOWY NUMER BIULETYNU JUŻ DOSTĘPNY

Miło nam poinformować, że ukazał się wiosenny numer BIULETYNU KUKP i SZPITALI PRZYJAZNYCH DZIECKU. Tematem przewodnim jest tegoroczne hasło Światowego Tygodnia Karmienia Piersią "Wzmacniajmy Rodziców - Umożliwiajmy Karmienie Piersią" . Zapraszamy do lektury.

Czytaj

KONFERENCJA NAUKOWA KUKP 2019

Drodzy  Państwo,
data naszej tegorocznej Konferencji Naukowej jest szczególna: sobota 25 maja 2019 r., a więc między  Dniem  Matki a Dniem Dziecka.
Tradycyjnie mottem Konferencji jest aktualne hasło Światowego Tygodnia Karmienia Piersią, które w tym roku brzmi:.

„WZMACNIAJMY RODZICÓW – UMOŻLIWIAJMY KARMIENIE PIERSIĄ”

Już po raz czwarty spotkamy się w sali konferencyjnej Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie przy ul. A. J. Madalińskiego 25, gdzie obecnie znajduje się siedziba Stowarzyszenia KUKP.

Rejestracja uczestników w dniu konferencji od godz. 9:00, początek wykładów o godz. 10:00.
Zapraszamy bardzo serdecznie!

W części oficjalnej konferencji uroczyście wręczymy certyfikaty Szpitalom Przyjaznym Dziecku,  które ostatnio poddały się reocenie i utrzymały ten prestiżowy tytuł.

Opłaty: dla członków KUKP – 100 zł; dla pozostałych uczestników do 15 maja  – 150 zł. (po tym terminie 200 zł).

Wniesienie opłaty zjazdowej na konto nr 75114010100000504608001011 jest równoznaczne z dokonaniem rezerwacji.

Czekamy na Państwa!

Komitet Organizacyjny

Sprawdź program konferencji

SZKOLENIE KUKP – DUŻA FREKWENCJA I OŻYWIONA DYSKUSJA

2 marca br. odbyło się kolejne szkolenie dotyczące aktualizacji „10 kroków do udanego karmienia piersią”, którą WHO ogłosiło w 2018 roku. Szkolenie odbyło się w Szpitalu im. Prof. W. Orłowskiego CMKP. Gościliśmy 30 osób z całego kraju zainteresowanych Inicjatywą Szpital Przyjazny Dziecku według nowych wytycznych.
Szkolenie rozpoczęła dr  n. med. Marzena Kostuch i omówiła szczegółowo każdy z 10 kroków, akcentując różnice w stosunku do pierwotnej wersji.
Następnie dr hab. Maria Wilińska przedstawiła zasady wdrażania „10 kroków…” na oddziałach intensywnej terapii noworodka.
Dr Magdalena Zarlenga zaprezentowała Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece. Dokument ten zyskał wyższą rangę poprzez włączenie go do 1. kroku wg WHO.
Ostatnim punktem szkolenia było wystąpienie mgr Elżbiety Baum-Chróścickiej, która omówiła procedurę zdobywania tytułu Szpital Przyjazny Dziecku.
Tematy szkolenia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników i wywołały ożywioną dyskusję.
O planowanych szkoleniach będziemy informować na bieżąco.

Procedurę zdobywania tytułu Szpital Przyjazny Dziecku omówiła p. Elżbieta Baum-Chróścicka.

INFORMACJA O MIEJSCU SZKOLENIA 2 MARCA 2019 R.

Uprzejmie informujemy, że zaplanowane na 2 marca szkolenie dotyczące nowelizacji WHO  „10 kroków do udanego karmienia piersią”  odbędzie się w Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego, ul. Czerniakowska 231, w sali wykładowej na 2. piętrze. Szkolenie zaczynamy o godzinie 10.00.

Zapraszamy.

ŚWIĄTECZNE WYDANIE BIULETYNU

Miło nam poinformować, że ukazał się kolejny numer BIULETYNU. Tematem wiodącym  jest aktualizacja "10 kroków do udanego karmienia piersią".

Zapraszamy do lektury TUTAJ.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE DOTYCZĄCE AKTUALIZACJI „10 KROKÓW DO UDANEGO KARMIENIA PIERSIĄ”

W związku z dużym zainteresowaniem aktualizacją „10 kroków do udanego karmienia piersią”, którą Światowej Organizacji Zdrowia ogłosiła w 2018 r., Zarząd Główny KUKP podjął decyzję o zorganizowaniu powtórnie szkolenia na temat realizacji nowych wytycznych WHO.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy członków KUKP, przedstawicieli Szpitali Przyjaznych Dziecku, jak również szpitali zainteresowanych podnoszeniem jakości opieki nad kobietą rodzącą i w okresie laktacji.

Szkolenie odbędzie się 2 marca 2019 r. w Warszawie w godz. 10.00-16.00. O miejscu spotkania powiadomimy odrębnie.

Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres: kukp@laktacja.pl do 11stycznia 2019 r.

PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU NA ZDROWIE DZIECI

Przekaż 1% Twojego podatku na promocję karmienia piersią niemowląt i małych dzieci. Dzięki Twojemu wsparciu sprawimy, że  w Polsce będzie jeszcze więcej Szpitali Przyjaznych Dziecku  i matkom karmiącym. Będzie więcej  matek świadomych korzyści z karmienia piersią dla dziecka i całej rodziny. Będzie więcej zdrowych i szczęśliwych dzieci.

Dowiedz się więcej o korzyściach z karmienia dzieci mlekiem matki

ZAPROSZENIE NA NADZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE KOMITETU UPOWSZECHNIANIA KARMIENIA PIERSIĄ

Zarząd Główny Stowarzyszenia KOMITET UPOWSZECHNIANIA KARMIENIA PIERSIĄ zwołuje Nadzwyczajne Walne Zebranie Komitetu i zaprasza członków KUKP na dzień 25 września 2018 roku.
Zebranie odbędzie się w Warszawie, w sali konferencyjnej Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego 25.

Poznaj szczegóły

ZAPROSZENIE NA WALNE ZEBRANIE KOMITETU UPOWSZECHNIANIA KARMIENIA PIERSIĄ

Zarząd Główny Stowarzyszenia KOMITET UPOWSZECHNIANIA KARMIENIA PIERSIĄ zwołuje Sprawozdawczo-Wyborcze  Walne Zebranie Komitetu i zaprasza członków KUKP na dzień 26 maja 2018 roku. 
Zebranie odbędzie się w Warszawie, w sali konferencyjnej Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego 25.

Poznaj szczegóły

PROGRAM KONFERENCJI KUPK 2018

Zapraszamy do zapoznania się programem tegorocznej Konferencji Naukowej "Karmienie Piersią - Fundamentem Życia".

Czytaj więcej

KONFERENCJA KUKP 2018

Drodzy  Państwo, data naszej tegorocznej Konferencji Naukowej jest szczególna: sobota 26 maja 2018 r., a więc  Dzień Matki!
Tradycyjnie, motto Konferencji pokrywa się z hasłem najbliższego Światowego Tygodnia Karmienia Piersią:

„KARMIENIE PIERSIĄ - FUNDAMENTEM ŻYCIA”

Już po raz trzeci spotkamy się w sali konferencyjnej Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie, przy ul. Madalińskiego 25, gdzie obecnie znajduje się siedziba KUKP. 

Rejestracja uczestników w dniu konferencji od godz. 8:00, początek wykładów o godz. 9:00. Zapraszamy bardzo serdecznie!

Jako że całe wydarzenie odbywa się przede wszystkim z myślą o Szpitalach Przyjaznych Dziecku,  w części oficjalnej uroczyście wręczymy certyfikaty placówkom, które ostatnio poddały się reocenie. 

Opłaty konferencyjne pozostają niezmienione, tj.: do 30 kwietnia - 100 zł dla członków KUKP, po tym terminie – 150 zł; dla pozostałych uczestników do 30 kwietnia - 150 zł, po tym terminie - 200zł. 

Wniesienie opłaty zjazdowej na konto nr  75114010100000504608001011 jest równoznaczne z dokonaniem rezerwacji.

Czekamy na Państwa!
Komitet Organizacyjny

Zmiana siedziby Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią

Miło nam poinformować Państwa, że od Nowego Roku Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią działa w nowej siedzibie, której udzielił nam Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny w Warszawie.

Prosimy odnotować nasz nowy adres jak poniżej:

Stowarzyszenie
Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią
ul. A. J. Madalińskiego 25
02-544 Warszawa
Tel. 22 45 02 400

Nasi przyjaciele

unicef
who

Wspomóż KUKP

Numer KRS

0000206792